Nebankovní registr

Nebankovní registr byl spuštěn v roce 2005 a sdružuje informace o bonitě věřitelů, platební morálce a důvěryhodnosti klientů. Jedná se o data o klientech leasingových a splátkových společností. Banky a nebankovní instituce tedy do tohoto registru zadávají data, které pomáhají k tomu, aby nedocházelo ke zbytečnému neplacení dalšího úvěru nebo půjčky. Data se v nebankovním registru uchovávají po dobu 4 let.

Tyto registry jsou kontrolou toho, komu banky nebo bankovní instituce půjčují a zda je tento klient zajištěn pro splácení další pohledávky. Ovšem na trhu se pohybují také instituce, jenž nabízejí možnosti půjčky bez kontroly registrů a nedá se říci, že by bylo zrovna nevyužívané.

EnergetickyStitekBudovy.cz - webový portál o energetických štítcích budov a průkazech energetické náročnosti budovyPENB. Potřebujete zhotovit energetický průkaz pro váš rodinný nebo bytový dům? Na těchto stránkách se dozvíte všechny potřebné a důležité informace a energetický štítek si můžete objednat online!

BankovniKod.cz - váš průvodce světem financí, podnikání a investic. Denní zpravodajství z ekonomiky a finančních trhů. Sbírky zákonů, vzory formulářů, novinky se start upů, aktuální kurzy měn a akcií - to je BankovníKód.cz! Dále portál nabízí nezávislé recenze a srovnání půjček a úvěrů, hypoték, energií, tarifů, profily a medailonky firem a společností ze všech oblastí trhu! V neposlední řadě se detailně zaměřuje na problematiku EET (Elektronická evidence tržeb) - porovnává a recenzuje poskytovatele EET řešení a jejich nabízené služby a produkty. Medailonky úspěšných podnikatelů, byznysmenů a finančníků, kteří hýbou světem. Finanční kalkulačky a výpočty všech důležitých ekonomických veličin. Mzdy, důchody a dávky.