Máte hodně malých půjček a už vás zatěžují jednotlivé splátky a raději by jste platily pouze jednu velkou splátku. Právě v těchto případech může být výhodné využití konsolidace dluhů. V článku si podrobněji rozebereme konsolidace dluhů.

Místo několika malých půjček jedna velká půjčka

Mít hodně malých půjček je hodně zatěžují. Někteří lidé malí různé spotřebitelské úvěry, půjčky, kreditní karty ale také konkorenty. Tito lidé pak musejí splácet třeba i více než 10 splátek každý měsíc. A to je zatěžuje jak finančně, tak časově a psychicky. Každá půjčka má vždy svoje samostané úroky a poplatky, takže když by jste platily díky konsolidaci pouze jednu měsíční splátku, tak by jste mohly měsíčně ušetřit docela velkou částku.

Konsolidace dluhů pomocí americké hypotéky

Na konsolidace dluhů se asi nejčastěji používají americké hypotéky. U americké hypotéky je vždy však nutné ručení nemovitostí a tak je to vhodné pro lidi, kteří jsou ochotni ručit nemovitosti. Díky tomu, že budete ručit nemovitostí, tak můlžete získat docela levnou půjčku. Navíc se jedná o neúčelovou půjčku, to znamená že peníze můžete použít na zaplacení těch malých půjček. Budete poté každý měsíc splácet pouze tuto americkou hypotéku. Měsíční splátka vám tak může dosti výrazně klesnout.

Pozor na podvodné společnosti při konsolidaci dluhů

U konsolidace dluhů je docela velké riziko, že narazíte na různé oddlužovací společnosti. Ty však často vaše dluhy vůbec nezmenší, spíše je naopak o hodně zvětší. Určitě bych se tedy neobracel na různé oddlužovací společnosti. Pokud si nevíte samy rady, tak doporučuji navštívit nějakou občanskou poradnu, která se zabývá dluhy. Poradenství je odborné a je zdarma. Důležité je však to této poradny příčít včas, aby váš problém čel ještě řešit.

V čem nám může pomoci konsolidace dluhů ?

Na závěr si pojďme říci v čem nám vlastně konsolidace dluhů mohou pomoci. Je to hlavně v tom, že nám uleví od toho, že nebudeme muset splácet několik malých splátek, ale budeme splácet pouze jednu velkou splátku. K tomu se využívá především americká hypotéka. Je třeba si dávat pozor na různé podvodné oddlužovací společnosti, které by vás spíše dostaly do ještě větších finančních potíží.