Jak na dluhy

Půjčujete si peníze v bance nebo nakupujete zboží na splátky? Jste neustále v mínusu na kreditní kartě, nebo dokonce i něco horšího? Máte velké dluhy a nevíte, jak se zbavit dluhů? Poradíme vám, jak vyzrát na dluhy.

V dnešní době žije velká většina domácností na dluh. Dluhy domácností v roce 2011 již dělají neuvěřitelných 1,135 biliónu korun. Není tak divu, že se objevuje čím dál tím více těch lidí, kdo nezvládají splácet svoje půjčky a úvěry.

Jak se zbavit dluhů?

Poměrně mnoho dlužníků se snaží svoje dluhy řešit tak, že si berou další a další půjčky. Z jedné půjčky zaplatí splátky za předchozí půjčky a zbytek utratí. A za pár týdnů nebo měsíců se celá situace opakuje. Toto chování má i svůj odborný název, nazývá se „dluhová spirála“ nebo také dluhová past“

Nejdůležitější, když se chcete opravdu zbavit dluhů, je přestat si půjčovat další peníze. Žádná bankovní ani nebankovní půjčka vaše problémy nevyřeší. Právě naopak, bude to jen horší!

Jak se zbavit dluhů? Pomůže vám poradna

Pokud máte velké dluhy, nezvládáte splátky, nebo vám dokonce hrozí exekuce, můžete se obrátit na některou poradnu pro dluhy a dlužníky. Těch je v ČR hned několik. Jejich seznam najdete i na tomto webu.

Pokud se rozhodnete vyhledat pomoc u poradny, dejte si pouze pozor, aby se opravdu jednalo o poradnu, která poskytuje svoje rady pro dlužníky bezplatně. Na internetu nebo v novinách totiž inzeruje hned několik různých firem, které nabízí pomoc pro dlužníky, ale budou za to chtít i pořádně zaplatit

Jak se zbavit dluhů? Oddlužení se nehodí pro všechny

Pro ty, kdo mají opravdu vysoké dluhy, může být cesta ven i formou oddlužení fyzických osob. Tady se jedná o to, že soud může nařídit oddlužení. V takovém případě po dobu 5-ti let splácíte svoje dluhy, všechny vaše příjmy se používají na úhradu nesplacených půjček a jiných pohledávek. Pokud během pěti let zaplatíte minimálně 30%, zbytek vašich dluhů může být smazán.

Oddlužení fyzických osob se ale nehodí pro všechny. Podmínkou je, že máte alespoň takové příjmy, že budete schopni zaplatit 30% dluhů (nebo máte jiný majetek, který je možný prodat a uhradit tak část dluhů). Oddlužení také musí schválit soud a musí s ním souhlasit věřitelé. Nesmí se také jednat o dluhy z podnikání.

Poslední rada jak se zbavit dluhů

Asi to nejdůležitější pro život s dluhy, je to, že musíte komunikovat. Nejhůře dopadnou ti dlužníci, kteří si nepřebírají poštu, vyhýbají se svým věřitelům a nekomunikují. Velkému počtu exekucí by se dalo předejít jen tím, že by dlužník komunikoval se soudem nebo s exekutorem.

Takže rada na závěr, pro ty kdo mají dluhy: Nestrkejte hlavu do písku a kontaktujte nás!

EnergetickyStitekBudovy.cz - webový portál o energetických štítcích budov a průkazech energetické náročnosti budovyPENB. Potřebujete zhotovit energetický průkaz pro váš rodinný nebo bytový dům? Na těchto stránkách se dozvíte všechny potřebné a důležité informace a energetický štítek si můžete objednat online!

BankovniKod.cz - váš průvodce světem financí, podnikání a investic. Denní zpravodajství z ekonomiky a finančních trhů. Sbírky zákonů, vzory formulářů, novinky se start upů, aktuální kurzy měn a akcií - to je BankovníKód.cz! Dále portál nabízí nezávislé recenze a srovnání půjček a úvěrů, hypoték, energií, tarifů, profily a medailonky firem a společností ze všech oblastí trhu! V neposlední řadě se detailně zaměřuje na problematiku EET (Elektronická evidence tržeb) - porovnává a recenzuje poskytovatele EET řešení a jejich nabízené služby a produkty. Medailonky úspěšných podnikatelů, byznysmenů a finančníků, kteří hýbou světem. Finanční kalkulačky a výpočty všech důležitých ekonomických veličin. Mzdy, důchody a dávky.