!!! 3 Nejlepší TOP půjčky na českém trhu:

 

ZAPLO půjčka - doporučuje Láďa Hruška (znáte z TV!):

 

CREDITON půjčka - půjčí (skoro) každému!

 

Půjčka 7 - peníze do 15 minut na Vašem účtu!!

 

Exekuce nemovitosti

Exekuce na nemovitost znamená zablokování nemovitého majetku dlužníkovi, a to na základě vydání usnesení o nařízení exekuce a exekučního příkazu na prodej nemovitosti. V rámci tohoto opatření lze provést samotnou dražbu.

Provádět exekuci na nemovitost je oprávněn soudní exekutor, soud a finanční úřad, a to v mezích zákona, který je k tomu opravňuje. Soudní exekutor není omezen místním působením a vybírá si ho klient, který jej navrhne v návrhu exekuce zasílaném soudu.

 

Rychlý kontakt pro vyplacení exekuce

Exekuovat nemovitost lze pouze na základě platného usnesení o nařízení exekuce. Samotný výkon může exekutorský úřad provést pouze v případě, že již toto usnesení nabylo právní moci a soud vyznačil doložku.

Není problém si s exekutorským úřadem sjednat splátky, se kterými ovšem musí tato instituce souhlasit. Jakékoliv jejich porušení většinou znamená, že se exekutor rozhodne nemovitost vydražit, pokud by se tím pokryla dlužná částka celá nebo alespoň z větší částky. Ovšem pokud se domluví splátky, které nejsou adekvátní dluhu, může exekutor k tomuto kroku kdykoliv přistoupit také. Většina exekutorů na to povinné upozorňuje.

Před dražbou nemovitosti je povinen exekutor ustanovit znalce, který sestaví znalecký posudek, na základě kterého se určí vyvolávací cena nemovitosti. Exekutorský úřad vystaví dražební vyhlášku a tu je povinen veřejnosti zpřístupnit.

Pokud dojde k úspěšnému vydražení nemovitého majetku, přesto to nemusí znamenat, že je exekuční řízení ukončeno. Jsou případy, kdy nejvyšší podání nepokryje dlužnou částku, a proto je exekutorský úřad povinen dále v exekuci pokračovat.

V dnešní době je možné prodat nemovitost s exekučním zatížením, i když to zákon neumožňuje. Některé realitní kanceláře se na to specializují. Nutné je především vše upravit v překupní smlouvě a nejprve použít kupní cenu na úhradu dlužné částky v exekuci, jelikož teprve poté dojde k odblokování a možnosti převést vlastnická práva.

Důležité je také dbát na omezení vlastnických práv, které přecházejí po vydražení na nového majitele. Zejména se jedná o nájemní smlouvy nebo věcná břemena.

Rychlý kontakt pro vyplacení exekuce

EnergetickyStitekBudovy.cz - webový portál o energetických štítcích budov a průkazech energetické náročnosti budovyPENB. Potřebujete zhotovit energetický průkaz pro váš rodinný nebo bytový dům? Na těchto stránkách se dozvíte všechny potřebné a důležité informace a energetický štítek si můžete objednat online!

BankovniKod.cz - váš průvodce světem financí, podnikání a investic. Denní zpravodajství z ekonomiky a finančních trhů. Sbírky zákonů, vzory formulářů, novinky se start upů, aktuální kurzy měn a akcií - to je BankovníKód.cz! Dále portál nabízí nezávislé recenze a srovnání půjček a úvěrů, hypoték, energií, tarifů, profily a medailonky firem a společností ze všech oblastí trhu! V neposlední řadě se detailně zaměřuje na problematiku EET (Elektronická evidence tržeb) - porovnává a recenzuje poskytovatele EET řešení a jejich nabízené služby a produkty. Medailonky úspěšných podnikatelů, byznysmenů a finančníků, kteří hýbou světem. Finanční kalkulačky a výpočty všech důležitých ekonomických veličin. Mzdy, důchody a dávky.