Dnes jsou velmi časté i exekuce na starobní důchod nebo na invalidní důchod. Rozebereme si podrobněji tyto exekuce na důchod. Dozvíte se také kolik vám zbyde z vašeho důchodu.

Exekuce na starobní nebo invalidní důchod

Exekuce na starobní důchod je stále častější a podle posledních zpráv má exekuci na důchod více než 80 000 důchodců. Exekuce na důchod většinou nařídí soudní exekutor, který chce tím dosáhnout zaplacení exekuce. Exekuce na důchod však může vyhlásit i finanční úřad, pokud tam budete mít dluhy. Exekuci může nařídit i soud.

Nezabavitelná částka: kolik vám zbyde z důchodu ?

Základní nezabavitelná částka je 5 326 korun. Na manželku může být přičteno 1 331,50 Kč . Správa sociálního zabazpečení určí přesnou výši srážek, podle toho jak vysoký je váš starobní důchod nebo invalidní důchod.

Jak dlouho potrvá exekuce na důchod ?

Exekuce na důchod potrvá do té doby, než bude uhrazena celá exekuce. Patří sem i úroky, úroky z prodlení, náklady exekuce a další.

Co si myslíte o exekuci na důchod ? Jaké jsou vaš zkučenosti s exekucemi a exekutory obecně ? Piště dolů pod článek do komentářů. Podle by vzniknout zajímavá diskuze.