Spousta lidí je až po uši ve svých dluzích a potřebuji nějakou pomoc se svými dluhy. V dnešní době existují různé občanské poradny zaměřené právě na tuto problematiku.

Dluhy a jejich řešení

Problémy se splátkami začínají často nenápadně. Lidé se prvně vezmou nějakou bankovní půjčku, pak ale ztratí práci a nemohou tak půjčku splácet. Vezmou si proto další půjčky, tentokrát ale u nebankovních společností. Nebankovní společnosti poskytnou své půjčky téměř každému, ale je počítat s tím, že tyto půjčky jsou hodně drahé. Lidé si berou pak další a další půjčky a pak už své dluhy vůbec nezvládají a hledají nějakou pomoc se svými velkými dluhy.

Občanské poradny se zaměřením na dluhy

Dnes již existuje spousta občanských poraden, které se zaměřují na finanční poradenství. Řeší hlavně půjčky a dluhy. Poradenství u těchto poraden je bezplatné. Radí vám také vzdělaní lidé, kteří mají s řešením dluhů již velké zkušenosti. Jmenoval bych například občanské sdružení SPES, které pomohlo již mnoho lidem.

Pozor na podvodné společnosti

Je potřeba si dát velký pozor na různé podvodné společnosti, které nabízejí řešení dluhů. Většinou vás spíše dostanou do ještě větších finančních potíží. Mnohdy vám nabídnou další nevýhodné nebankovní půjčky. Většina oddlužovacích společostí nemá dobré úmysly. Raději bych tedy tuto variantu úplně zatrhl.

Řešení máte ve svých rukou

Nemůžete spoléhat na to, že za vás všechno vyřídí poradna. Bude potřeba hodně vytvalosti a obětování. Měli by jste se začít více zajímat o vaše finance. Začněte sledovat vaše příjmy a výdaje. Vemte si teď papír a tužku. Na jednu stranu sepište všechny vaše měsíční příjmy. Pište to pěkně po položkách (práce manžel, práce manželka, přídavky atd.). Na druhou stranu pak sepište všechny měsíční výdaje. To budo potřebovat delší sledovaní, ale určitě se vám to vyplatí.

Až budete znát jako měsíční příjmy tak měsíční výdaje, tak si můžete vypočítat jak na tom v současné době vlastně finančně jste. Stačí od příjmů odečíst výdaje a hned vidíte jak na tom jste. Pokud jste v mínusu, tak musíte buď škrtat některé výdaje nebo musíte zvýšit některé příjmy. Lehko se to píše, ale ve skutečnosti je to mnohem těžší.

Pokud máte nějaké dotazy nebo chcete pomoci s dluhy, tak nám napište a my se Vám budeme snažit pomoc !